Michalovce

V dňoch 21. – 23. 08 2009 sa v Michalovciach uskutočnil basketbalový turnaj, na ktorom odohralo trnavské prvoligové družstvo žien pod taktovkou trénerov Mgr. Juraja Lukoviča a Terézie Jakabovičovej 4 zápasy.  V prvom zápase sa stretli s Tydamom Košice. V úvodných minútach bol zápas vyrovnaný, Trnavčanky sa snažili doťahovať skóre, no lepšie zohraté Košičanky im nedovolili strhnúť vedenie na svoju stranu. Trnavským basketbalistkám chýbala po 4-mesačnej pauze zohranosť i v druhom polčase. V štvrtej štvrtine však začali postupne ukrajovať z náskoku Košíc a dve minúty pred koncom zápasu prehrávali len o štyri body. No čiastočne sa prejavila aj únava z cestovania, takže k zvráteniu skóre neprišlo. Konečný výsledok: TYDAM Košice – Slávia Trnava: 72: 62.

V sobotňajšom rannom zápase hrali Slávistky proti domácim Michalovciam. V úvode sa síce slabšie rozbiehali, ale s pribúdajúcimi minútami zlepšili Trnavčanky hru, čo sa prejavilo aj na výsledku. V druhom polčase sa pokračovalo v nasadenom tempe a náskok na strane Trnavy stále narastal. Konečné skóre vyznelo v prospech Trnavy v pomere: 76 : 38.

Po jednozápasovej pauze odohrali v sobotu Trnavčanky ešte druhý zápas, keď ich súperom bola Spišská Nová Ves. Tento súper bol pre nich neznámy, ale podľa predchádzajúceho zápasu sa čakal vyrovnaný zápas, čo potvrdil aj úvod zápasu. Avšak zo Slávistiek sa vytratila nezohranosť z úvodu turnaja, začali pekne kombinovať, pridali úspešnú streľbu a svoje súperky dokonale zaskočili. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a ešte pred koncom tretej štvrtiny nedokázali hráčky zo SNV prekonať 20 bodovú hranicu. Vo štvrtej štvrtine sa vlastne iba dohrávalo, Trnavčanky si hru užívali a zvyšovali náskok na konečných 83:37.

V nedeľňajšom stretnutí proti Starej Turej išli trnavské basketbalistky do zápasu s tým, že si nenechajú ujsť druhé miesto, keďže Košice svoje zápasy odohrali už v sobotu a všetky víťazne. No začiatok zápasu sa im nevydaril podľa ich predstáv. Ešte do polovice druhej štvrtiny sa so súperkami doťahovali o skóre. Až potom sa v hre opäť našli, odpor súpera zlomili, zlepšili hru, či už v obrane alebo v útoku a postupne začali zvyšovať svoj náskok. Výsledok  91:47 hovorí sám za seba, že basketbalistky Slávie Trnava si bezpochyby svojou hrou druhé miesto na turnaji zaslúžili.

Najužitočnejšou hráčkou Trnavy sa stala Zuzana Belková.

Najúspešnejšia strelkyňa turnaja – Marianna Hodulíková z Trnavy – 61 bodov.

Osobitne však treba vyzdvihnúť kvalitné výkony mladších hráčok v družstve: Natálie Horváthovej, Michaely Tkáčovej a Sandry Silnej, ktoré na turnaji ukázali, že v nadchádzajúcej sezóne budú pre družstvo oporami.

Zostava: Dana Repíková, Marianna Hodulíková, Sandra Nádaská, Jana Vysudilová, Zuzana Belková, Natália Horváthová, Michaela Tkáčová, Sandra Silná, Hana Purgatová.

Tréneri: Mgr. Juraj Lukovič, Terézia Jakabovičová

Trnavské ženské družstvo basketbalistiek čakajú ešte ďalšie prípravné zápasy, ktoré odohrajú na domácej pôde v hale Slávia v dňoch 11. – 13. septembra. Ide o medzinárodný Jarmočný turnaj žien o pohár primátora mesta Trnava.

Michalovce – Spišská Nová Ves        63 : 56

Poradie : 1. Tydam UPJŠ Košice                    4     4   0        318 : 229            8

2.       BK AŠK Slávia Trnava              4     3   1        312 : 194            7

3.       1.BK D  Michalovce                   4     2   2        212 : 251            6

4.       MBK Stará Turá                         4     1   3        224 : 320            5

5.       ŠK BD Spišská Nová ves           4     0   4        237 : 309            4